Agenda | Activitats | Biblioteca | Login

Examen oficial de francès (DELF)

Des de l’Escola hem animat sempre als nostres alumnes a presentar-se als exàmens oficials de francès (DELF) Diplôme Élémentaire en Langue Française, ja que pensem que és un títol que marca una diferència en el currículum dels nostres estudiants. Els alumnes comencen la preparació als diferents graus de DELF a partir de 3r d’ESO i és a 2n de BATX on en poden obtenir el grau màxim (B2).

Després de treballar i estudiar durant tot l’any, el dissabte 1 de juny els nostres alumnes de 3r i 4t d’ESO van passar les proves escrites i la comprensió oral a les instal·lacions del Lycée Français de Barcelone, ja que la prova d’expressió oral es realitza individualment a l’Institut Français.

Tot i els nervis habituals, van sortir tots molt satisfets i orgullosos de la feina feta. Aquesta prova és valuosa, no només per a superar unes competències lingüístiques, sinó també perquè per a ells suposa moment preciós de creixement personal i els obliga a sobreposar-se a una situació difícil i desconeguda. Aprofitem per donar les gràcies a les famílies per la seva confiança. Ara només cal esperar el mes de juliol per celebrar els resultats. Estem molt satisfetes amb la feina i amb l’esforç que han mostrat els nostres alumnes durant tot el curs. Bonne chance et bonnes vacances à tous et à toutes!

 

Le Département de Français

 

  • D74QQ_pX4AATCsP
  • D74QRIEWsAAdluM
  • D74QRPyXUAABnUL
  • D74QRYKXkAAsFJU
  • IMG-20190601-WA0001
  • IMG-20190601-WA0002
  • IMG-20190601-WA0003

Compartir